טוען

מהי אלקטרו תרפיה?

אחת השיטות העתיקות והיעילות לטיפול במגוון רחב של מחלות היא האלקטרו תרפיה. כבר בימי היוונים נהגו לתת שוקים חשמליים באמבטיות רגליים עם צלופחים. היום, שימוש בחשמל למטרות ריפוי הנה שיטה נפוצה ברפואה המערבית (בעיקר בפיזיותרפיה) וברפואה הסינית.

השימוש הנפוץ ביותר באלקטרו תרפיה נעשה בזרמים חשמליים. בעזרת הזרמים החשמליים ניתן לגרות עצבים בגוף וכך לטפל בכאב, לחזק שרירים ולטפל בדלקות.


TENS

TENS (טנס) הם ראשי תיבות של "Transcutaneous Electrical Nerve Stimulation" = סטימולציה חשמלית של עצבים טראנסקוטנאים (תת עוריים).

טנס הוא מכשיר אפקטיבי לטיפול בכאבים מסוגים שונים כגון: דלקות מפרקים, כאבי גב, כאבי צוואר, כאבי כתפיים, כאבי פנטום, פגיעות ספורט, כאבי מחזור, מיגרנות ועוד.

הטנס מומלץ ע"י מטפלים בכאב ופיזיותרפיסטים בכל העולם. הטנס מיועד להפחית את הכאב ואף יכול להפחית את ההזדקקות למשככי כאבים. הטנס מעורר את המערכת הטבעית של הגוף לשיכוך כאבים. הסיגנלים החשמליים מועברים לגוף באמצעות אלקטרודות הדבוקות לעור. האלקטרודות בדרך כלל ממוקמות קרוב למקור הכאב או על נקודות אקופונטורה.


המכשיר 
HeadaTerm לשיכוך בכאבי ראש ומיגרנה עושה שימוש

בטכנולוגיית TENs  באופן הגורם לעצבים לשחרר חומר אילחוש טבעי הנקרא אנדרופין היוצר חסימה שאינה מאפשרת להעביר את תחושת הכאב.

בתדירות נמוכה הטנס גורם להפרשה של אנדרופינים, משככי הכאבים הטבעיים של הגוף, שמבנם דומה למבנה המורפין, המספקים לגוף באופן טבעי הרפיה והקלה של כאבים ולשיפור מצב הרוח.
בתוכנית של שחרור האנדרופינים ההקלה יכולה להמשך מ 40 דקות ועד ל 4 שעות אחרי כיבוי המכשיר.

רוב האנשים ישיגו הקלה בכאב, חלק יחושו שהכאב נעלם לגמרי בזמן השימוש בטנס וחלק יחושו הקלה רק אחרי שימוש חוזר ולזמן ארוך.
המכשיר EmeTerm טיפול בבחילות והקאות עושה שימוש בטכנולוגיית TENs בשיטת אפנון נוירו.

 

בחילות והקאות נגרמות על ידי העברת אות של בחילה אל הבטן דרך המוח האנושי, אשר גורם להתכווצות חריגה בבטן, וכתוצאה מכך להקאה.

EmeTerm מסוגל להתאים את האותות העצביים שעוברים אל הבטן וממנה.

הזרם החשמלי נשלח על ידי מערכת העצבים ההיקפית, דרך נקודת אקופונקטורהP6  על החלק התחתון של פרק היד.

פולסים חשמליים מועברים אל עבר המטרות שלהם במוח בכדי למנוע או לדחות את קבלת אותות הבחילה, ומאט את ההתכווצות החריגה בקיבה ומפחית את תחושת הבחילה אצל המשתמשים.

סרטון הדגמה:


 מחקרים:

מחקרים עבור מכשיר EmeTerm

(ייפתח בחלון חדש)


מחקרים עבור מכשיר HedaTerm
(ייפתח בחלון חדש)